رشد آفرین » دوره های لگو آموزشی

نظر سنجی

نظرشما در مورد سايت چيست؟

عالی
خوب
متوسط
بد


نمایش نتایج

فروشگاه لگو شاپ تبریز

نماینده انحصاری فروش اسباب بازی های لگو

میدان فهمیده مجتمع تجاری لاله پارک طبقه دوم

تلفن: 36700298 -041

------------------------------------------------------------

خانه بازی کودک شیرین

محیطی مناسب برای ساعات فراغت فرزندان شما

با سالن مجهزو کادرمجرب برای جشن تولد کودک

تبریز سربالایی ولیعصر روبروی فروغی پلاک 20

تلفن: 33311198-041

------------------------------------------------------------

مهد کودک لعل

بهترین فضا برای رشد کودک شما

ائل گلی فلکه خیام 35 متری سینا 6 متری دوم پ 20 روبروی آموزشگاه شکوه

تلفن: 33814565-041

------------------------------------------------------------

متخصص کودک

دکتر احمد جاوید

تبريز باغمیشه پشت آتش نشانی ساختمان پزشکان

تلفن: 36685951-041


 
 

دوره های لگو آموزشی

 

دوره Pre-School

این دوره ، مخصوص دانش آموزان پیش از دبستان می باشد . در دوره ی پیش از دبستان ، کودکان از سنّ 4 تا 7 سال و براساس گروه سنّی ، تفکیک می شوند و برای هر گروه سنّی یک مجموعه طرح درس ، تدوین گشته است.

در این طرح درسها ، با توجّه به در نظر گرفتن شرایط سنّیِ کودک ، اهداف دانشی محدود می باشد و بیش تر بر روی اهداف مهارتی و نگرشی تکیه می شود.

در این دوره، کودکان هم زمان با اینکه درباره ی «خود من» اطّلاعاتی به دست می آورند ، با این ابزار ارتباط برقرار کرده و تلاش می نمایند تا ایده های ذهنیِ خود را به صورت سازه درآورند و با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند.

 

دوره Basic

این دوره برای دانش آموزان کلاس اوّل دبستان طرّاحی شده است . یکی از مهم ترین اهداف این دو ره ، تقویت مهارتهای دستی می باشد . هم چنین در این دوره به وسیله ی قصّه ، نمایش ، فیلم و ... برای دانش آموزان مسأله ای طرح می شود . سپس آن ها با ایده های نوین و خلّاقانه ی خود ، به صورت انفرادی یا تیمی ، برای حلّ آن مسأله ، سازه ای می سازند.

 

 

دوره M.S

دوره یMosaic set که به اختصار MS نامیده می شود ، مخصوص دانش آموزان دوم دبستان است . در این دوره ، دانش آموزان با مفاهیم پایه ای ریاضی مانند تقارن ، تناظر ، مقایسه ، کار با اعداد و ... به گونه ای متفاوت آشنا می شوند ؛ هم چنین تجربیّات جذّابی در حوزه ی ترکیب حروف و ساخت کلمات به وسیله ی لگو پیدا می کنند.

 

دوره ESM

دوره ی Early Simple Machines (ماشین های ساده) که به اختصار ESMنامیده می شود ، مخصوص دانش آموزان سوم دبستان است.

از این دوره به بعد ، اهداف دانشی در مجموعه ی طرح درسها پررنگتر می گردد . دانش آموزان در این دوره ، با مفاهیم پایه ای مکانیک به طور تجربی آشنا می شوند و سازه های خود را بر مبنای این اصول می سازند . این شناخت ، بدون درگیری دانش آموزان با مهارت ها و محاسبات پیچیده می باشد و کلاس در محیطی شاد و جذّاب اداره می گردد.

 

دوره WeDo

این دوره مختصّ دانش آموزان چهارم و پنجم دبستان است . در این دوره ، دانش آموزان با مفهوم روبات و نحوه ی عملکرد آن آشنا می شوند و چگونگی کنترل سازه های مکانیکی خود را فرا می گیرند تا چگونه سازه های مکانیکی خود را کنترل نمایند.

بسته آموزشی WE.DO ، جامعترین بسته ی آموزشی روباتیک در دبستان می باشد که در آن دانش آموزان به طور واقعی دنیای رباتها را لمس می کنند . در این دوره ، دانش آموزان با برنامه نویسیِ ساده آشنا می شوند تا در آینده ، در دوره ی پیشرفته (RT) این کار را دقیق تر بیاموزند.

 

دوره SPM

دوره ی Simple & Powered Mechanisms که به اختصار SPM نامیده می شود ، مخصوص دانش آموزان اوّل راهنمایی می باشد . تأکیدِ دوره های لگوی آموزشی از این دوره به بعد ، بیش تر بر اهداف دانشی است.

در این دوره ، دانش آموزان با مفاهیم و مکانیزم های پایه ای مکانیک آشنا می شوند . آن ها به طور فعّال و بدون نیاز به آموزش مستقیم ، به وسیله ی ساخت ، قواعد و قوانین حاکم بر اهرم ها ، چرخ دنده ها ، چرخ محور و قرقره ها را به صورت تجربی کشف می کنند و در ادامه ، این اصول را در سازه های بعدی به کار می گیرند.

 

 

دوره ME

دوره ی Mechanical Engineering (مهندسی مکانیک) که به اختصار ME نامیده می شود ، مختصّ دانش آموزان دوم راهنمایی است . این دوره ، دربرگیرنده ی بحث اتوماسیون می باشد.

در واقع دانش آموزان می آموزند تا مکانیزم های ساده را با یک دیگر ترکیب کنند تا بتوانند برای برآورده کردن هدف معیّنی ، از این دانسته ها استفاده نمایند. نکاتی که در این دوره مورد توجّه قرار می گیرد ، عبارت است از استفاده از مکانیزم ها برای ایجاد حرکات خطّی در ابعاد مختلف ، حرکات دورانی و استفاده از پمپ های پنوماتیک جهت ایجاد حرکات رفت و برگشتی.

 

دوره RT

دوره ی Robo Technology (تکنولوژی روبات) که به اختصار RT نامیده می شود، مخصوص دانش آموزان سوم راهنمایی و دبیرستانی می باشد. این دوره شامل بحث روباتیک است.

در واقع دانش آموزانی که در دوره های قبلی ، کلّیّه ی آموزش ها درباره ی مباحث پایه ی مکانیکی و مکانیسم های ترکیبی را آموخته اند، اینک در این دوره، کنترل سازه های مکانیکی به وسیله ی یک پردازشگر را نیز می آموزند . در این مرحله ، مسائل مطرح شده می بایست به وسیله ی طرّاحی یک روباتِ برنامه نویسی شده حل گردد ؛ که این روبات ، با تحلیل داده های محیطی ، رفتاری در جهت حلّ مسأله ی مورد نظر نشان می دهد.

 

 

 

 


 
13 فروردین 1391   |    5417 بازدید   |    چاپ صفحه