رشد آفرین » تازه ها » تقویت هوش با رشد مهارت های حرکتی کودک

نظر سنجی

نظرشما در مورد سايت چيست؟

عالی
خوب
متوسط
بد


نمایش نتایج

فروشگاه لگو شاپ تبریز

نماینده انحصاری فروش اسباب بازی های لگو

میدان فهمیده مجتمع تجاری لاله پارک طبقه دوم

تلفن: 36700298 -041

------------------------------------------------------------

خانه بازی کودک شیرین

محیطی مناسب برای ساعات فراغت فرزندان شما

با سالن مجهزو کادرمجرب برای جشن تولد کودک

تبریز سربالایی ولیعصر روبروی فروغی پلاک 20

تلفن: 33311198-041

------------------------------------------------------------

مهد کودک لعل

بهترین فضا برای رشد کودک شما

ائل گلی فلکه خیام 35 متری سینا 6 متری دوم پ 20 روبروی آموزشگاه شکوه

تلفن: 33814565-041

------------------------------------------------------------

متخصص کودک

دکتر احمد جاوید

تبريز باغمیشه پشت آتش نشانی ساختمان پزشکان

تلفن: 36685951-041


 
 

تقویت هوش با رشد مهارت های حرکتی کودک

طراحی دوره های آموزشی و مهارت های حرکتی کودکان و نوشتن طرح درس های مورد نیاز این دوره که راهی در تقویت هوش کودک است ، بعد از 15 ماه بررسی و تحقیق و آزمایش در کلاس ، توسط گروه تحقیق و پژوهش دپارتمان رشد آفرین کوشا در 4 ترم 10 جلسه ای آماده گردید .
دوره تقویت مهارت های حرکتی کودک ( هوش جنبشی ، حرکتی ) با اهداف :
1) توازن و تعادل ( تن آگاهی ) 2) تقویت تمرکز 3) کمک به ایجاد یکپارچگی حسی 4) تبدیل یک حس به حس دیگر 5) تقویت مهارتهای ادراکی و حرکتی 6) و درحالت پیشرفته تر استفاده از برخی تمرینات ( رشد حرکتی ) اوزرتسکی ، برای گروه سنی 4 تا 8 سال تدوین شده است.
هر اندازه پژوهش های مربوط به تاثیر حرکت بر یادگیری و هوش افزایش می یابد ، میزان و نحوه تاثیر هر یک از حرکت ها بر یادگیری ورشد روشن تر می شود . بعنوان مثال : نوزادانی که با تکان دادن گهواره ، ناحیه دهلیزی شان در گوش داخلی ، و چشم شان ، بطور متناوب تحریک شده است ، سریعتر وزن اضافه کرده اند و شنوایی و بینایی و حوزه دید آنان زودتر رشد کرده است ( رستک ، 1979) . پژوهش ها نشانگر رابطه بین مشکلات مربوط به تمرکز و توجه ، با مشکلات حرکتی را اثبات می کنند .
لذا ما مدیران آموزشی با تشکر از تلاش اصلاحی روانشناسان ، که بیشتر سعی در ارائه راه حل های درمانی برای اختلالات آموزشی دارند و با عنایت به اطلاعات محدود و کم کاری آموزشی که در نزد مادر و پدر در مهمترین سالهای زندگی کودک ، وجود دارد . باید گامی در طراحی تمرینات مختلف آموزشی برای پرورش هوش کودک و جلوگیری از اختلال آموزشی برداشته ودرمراکز آموزشی پیش از دبستان آنها را به مهارتهای لازم مجهز نماییم . تا دوره دبستان را با موفقیت و لذت بیشتر از آموزش بگذرانند .
مدیران آموزشی برخلاف روانشناسان ، نقطه شروع را در هر آموزش ، توانایی های کودک می دانند ، نه ضعف و ناتوانی های او لذا موفقیت یک مرکز آموزشی ، روانشناس بودن مدیر مرکز نیست . اما مطمئنا هر مدیر مرکز اموزشی باید یک مشاور روانشناسی داشته باشد .